ŚWIAT MINERAŁÓW

Gdzie najlepiej kupować minerały szlachetne, półszlachetne i biżuterię?


Minerały jako kamienie kolekcjonerskie można zakupić w specjalistycznych sklepach internetowych i stacjonarnych. Popularne stają się również giełdy minerałów, skał, skamieniałości i biżuterii, trwające kilka dni i organizowane najczęściej w większych miastach. Terminarz oraz szczegółowy opis giełd można znaleźć m.in. na oficjalnej stronie GeoExpo.Najbardziej powszechnym i oczywistym miejscem zakupu biżuterii jest jubiler. Wszystkie wyroby sprzedawane przez salony jubilerskie są oryginalne i posiadają wymagane certyfiakty. Jest to bardzo bezpieczny wybór, dla niektórych minusem jednak mogą okazać się ceny, które potrafią być naprawdę wysokie.
Wtedy alternatywą mogą być SPRAWDZONE sklepy internetowe, choć to też nie musi być rozwiązanie dla każdego, gdyż kupowanie przez internet może zakończyć się zakupieniem np. złego rozmiaru. Jeśli to rozwiązanie również nie okaże się odpowiednie, pozostają wspomniane wcześniej giełdy minerałów i biżuterii.
Zawsze należy z dystansem podchodzić do podejrzanie niskich cen drogocennych kamieni, gdyż te lubią być podrabiane.

Najmniej polecane miejsca do zakupu takich rzeczy są wszelkiego rodzaju bazary, targi miejskie lub od „znajomych”. Jeśli nie jesteśmy pewni autentyczności danego kamienia, lepiej po prostu go sobie odpuścić i poszukać bardziej wiarygodnego źródła zakupu.